Wizyta w Brukseli październik 2013

Warsztaty dla młodych nauczycieli współpracujących z Belgijskim Stowarzyszeniem NDT-Bobath


Czytaj dalej »


Konferencja NDTA - Houston w Teksasie USA

Staramy się być tam gdzie dzieje się coś ciekawego


Czytaj dalej »


Spotkanie Europejskiej Akademii Dziecięcej Niepełnosprawności

26 Coroczne Spotkanie Europejskiej Akademii Dziecięcej Niepełnosprawności, 3-5 lipca 2014 roku, Wiedeń, Austria


Czytaj dalej »


Z wizyta w Dubaju

U pacjenta w Dubaju. Przyjemne z pożytecznym.


Czytaj dalej »


Dzieci, obserwacje własne

Dzieci - obserwacje własne. Bo w życiu piękne są wszystkie chwile.


Czytaj dalej »


EBTA Kongres 2014

Wcześniak pozostaje wcześniakiem przez całe swoje żcyie...? Na spotkaniu było naprawdę i naukowo i wesoło.


Czytaj dalej »


Wsparcie wcześniaka kolejna edycja

20 luty - 21 luty 2016 Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, ul. Kliniczna 1A, 80-402 Gdańsk. Szkolenie przeznaczone jest dla lekarzy, pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów, logopedów. Ma na celu zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat pielęgnacji, jej jakości w aspekcie doświadczeń sensorycznych, ruchowych a także behawioralnych. Omówione będą również zasady i sposoby karmienia noworodka zagrożonego oraz wcześniaka.


Czytaj dalej »


Wsparcie wcześniaka oraz dziecka zagrożonego

Kurs dla lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i logopedów, lipiec 2015, Gdańsk. Szkolenie przeznaczone jest dla lekarzy, pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów, logopedów pracujących z małym dzieckiem, realizowane będzie w Klinice Neonatologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego - Szpital Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.


Czytaj dalej »


Kursy NDT-Bobath Baby - Kwiecień 2015

W kwietniu tego roku, przez cały miesiąc, w Lesznie gościło około 50 terapeutów metody NDT-Bobath na organizowanych przez nas kursach rozwijających NDT-Bobath Baby. Kursy te to zaawansowana forma kształcenia osób, które ukończyły kursy podstawowe koncepcji NDT-Bobath.


Czytaj dalej »


Leuven, Belgia

Wizyta w Szpitalu Uniwersyteckim, Leuven Pellenberg, Belgia. Człowiek, żeby się rozwijać musi poszerzać swoje horyzonty, między innym przez odwiedzanie miejsc gdzie uczy się nowych rzeczy i poznaje mądrych ludzi


Czytaj dalej »


Bruksela 2014

Warsztaty dla młodych nauczycieli koncepcji NDT-Bobath i ich asystentów


Czytaj dalej »


Szkolenie firmy Stanley - ortozy firmy Orfit

Teraz robimy także termoplastyczne ortozy dla dzieci z problemami neurologicznymi. W dniu 14.10.2014 nasz fizjoterapeuta Robert Giezek uczestniczył w szkoleniu związanym z tworzeniem ortoz termoplastycznych dla dzieci z problemami neurologicznymi. Była to kolejna okazja do zdobycia praktycznych umiejętności, a także do wymiany doświadczeń z innymi terapeutami NDT-Bobath spotkanymi na tym warsztacie. Zapraszamy!


Czytaj dalej »


Spotkanie w Wiedniu

26 Coroczne Spotkanie Europejskiej Akademii Dziecięcej Niepełnosprawności, 3-5 lipca 2014 roku, Wiedeń, Austria. Decyzja o wyjeździe do Wiednia zapadła. Byliśmy tam, spotkaliśmy wielu mądrych, ciekawych ludzi z całego świata. Dzielili sie z nami wiedzą terapeuci z USA, Australii, Kanady, Wielkiej Brytanii, Holandii, Turcji, Niemiec, Austrii i wielu innych krajów.


Czytaj dalej »


26th Annual Meeting of the European Academy of Childhood Disability

July 3-5, 2014, Vienna, Austria - 26 Coroczne Spotkanie Europejskiej Akademii Dziecięcej Niepełnosprawności, 3-5 lipca 2014 roku, Wiedeń, Austria. Co roku w Wiedniu Europejska Akademia Dziecięcej Niepełnosprawności organizuje spotkanie mające na celu wymianę informacji i doświadczeń specjalistów z Europy i świata.


Czytaj dalej »


EBTA Kongres 2014

Nie wszystkie dzieci rodzą się o czasie wyznaczonym przez prawa natury. Zdarza się, że dziecko przychodzi na świat znacznie wcześniej. Dziecko urodzone przedwcześnie wymaga specjalistycznej opieki i ochrony oraz długofalowego dodatkowego wspomagania. W 2010 roku wcześniactwo w Polsce stanowiło 5,7% wszystkich urodzeń.


Czytaj dalej »